Farklı Tatlar Arayanlara: Sakızlı Dondurma ve Un Kurabiyesi

Farklı Tatlar Arayanlara: Sakızlı Dondurma ve Un Kurabiyesi

Sarımsaklı Ayvalık ili içerisinde bulunan ve denizi, kumu ve güneşiyle de çok fazla rağbet gören tatil beldelerinden biri. Akdeniz ve Ege iklimlerinin özelliklerini barındırıyor. Ayrıca oldukça geniş bir yeşil alana sahip olduğu için oksijen kaynağı olarak da görülüyor.

İstanbul’ a yakın olması sebebiyle de çok fazla ziyaretçi kabul ediyor. Buraya geldiğinizde konaklamak için birçok pansiyondan beş yıldızlı otellere kadar alternatif bulunduruyor. Sarımsaklı otelleri  her sene yüzlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

Sarımsaklı’ ya geldiğinizde yapmanız gerekenlere gelirsek, gündüzleri muhteşem denizin tadını çıkarabilir ve yürüyüşe çıkabilirsiniz. Sarımsaklı’da birbirinden güzel 22 farklı plaj bulunuyor. Bu plajlarda sabah erken saatlerde engin ve dingin denizin serin sularına kendinizi bırakabilirsiniz. Gün içerisinde de plajdan kalkan yemek ve eğlenceli tekne turlarına katılabilirsiniz. Bu turlarda olan aktivitelere katılabilir ve yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Ayrıca bu teknelerde Sarımsaklı’ ya özel taze balıklardan oluşan ziyafeti kaçırmayın. Bunun yanında eğer merakınız varsa tekne turlarında olan su altı dalışlarına katılarak denizin derinliklerindeki güzellikleri çıplak gözle görebilirsiniz. Sarımsaklı spor sevenler için de rüzgar sörfü imkanı sunuyor. Akşam saatlerinde ise bölgenin en çok sevilen mekanlarından biri olan Şeytan Sofrası’nda muhteşem gün batımını izleyebilirsiniz. Güneşin batışının eşsiz manzarası eşliğinde en romantik yemeklerinizden birini yiyebilirsiniz. Bu mekanın hemen yanında bulunan tepeye ise Tavşan Kulakları Tepesi denir. Bu tepenin manzarası da bir hayli güzeldir.

Eğer farklı tatları denemeyi seviyorsanız Sarımsaklı’ da denemeniz gereken birçok yöresel lezzet vardır. Sardalya, lakerda, sirkeli kalamar, girit ezmesi, kabak çiçeği dolması gibi lezzetleri denemelisiniz. Bunlar dışında en çok rağbet görenler sakızlı dondurma ve un kurabiyesi. Sakızlı dondurmanın asıl yeri Midilli adasında bulunan sakız ağaçlarının özünden üretilen sakızlı dondurmayı mutlaka denemelisiniz. Özellikle yaz sıcaklarında ferahlatıcı ve nefis bir lezzet size eşlik edebilir. Ayrıca bu ağaçlardan edilen özüt malzemesinden yapılan un kurabiyesini de denemeyi unutmayın. Farklı bir lezzete sahip olan bu kurabiye damağınızda farklı bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Sarımsaklı ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyenler için Türkiye’nin tatil arama motoru neredekal.com tüm ayrıntıları bir araya getiriyor.

About admin

Check Also

Karavan Yolculuğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karavan Yolculuğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Herkes hayatının belirli zamanlarında karavan ile özgür bir şekilde seyahat etmeyi, doğanın bütün keyfine vararak macera peşine düşmeyi ve uzunca bir dönem tatil yaparak görmediği mekanları keşfetmeyi hayal etmiştir. Çünkü karavanla yolculuk esnasında istediğiniz zamanda ve yerde durmak, denize girmek, dinlenmek ve manzaranın keyfini çıkarmak yani bütün kontroller sizin elinizdedir. Ancak karavanla seyahate çıkmanın bazı […]